Loading...

Czym jest Światowy Tydzień Przedsiebiorczości?

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości, ŚTP (z ang. Global Entrepreneurship Week) to projekt o międzynarodowym zasięgu promujący świadomy rozwój, aktywną postawę wobec życia oraz podejmowanie biznesowych inicjatyw. Organizowany jest w 150 krajach światach w tym również w Polsce. Każdego roku organizacje, instytucje, firmy, które skupiają się na rozwijaniu przedsiębiorczości, organizują bezpłatne szkolenia, warsztaty, debaty. Spotkania te sprzyjają kształtowaniu przedsiębiorczych postaw oraz pomagają zdobyć wiedzę m.in. z zakładania swojej działalności, budowania wizerunku.

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości to nie tylko jeden listopadowy tydzień. Jest to międzynarodowy ruch społeczny, mający na celu tworzenie proaktywnych postaw. Pomysłodawcami Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości są premier Wielkiej Brytanii Gordon Brown, prezes amerykańskiej Fundacji Kauffmana – Carl Schramm i brytyjska rządowo-biznesowa organizacja Make Your Mark. Każdego roku szereg instytucji, firm, organizacji pozarządowych włącza się w organizację Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości.

Ogólnopolskim koordynatorem ŚTP w Polsce jest Fundacja Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości. Regionalnym koordynatorem w woj. podlaskim jest Współpracownia prowadząca Wirtualne Biuro Warszawska 6, Białystok wraz z organizacja studencką AIESEC Białystok.

Zapisy na wydarzenia

10 listopada (czwartek)

Planujesz założyć swój biznes. Zastanawiasz się jaką formę prawną nadać swojej przyszłej firmie. Zapraszamy na cotygodniowe spotkania Open Coffee podczas, którego dowiesz się dlaczego warto zakładać spółki z o.o. i dlaczego jest to znacznie bezpieczniejsze niż działalność gospodarcza.
Organizator: Współpracownia S
Termin: 23 października, 8:30 – 10.00
Miejsce: Kawiarnia Kafejeto, ul. Mazowiecka 47, Białystok
Zapisz się na wydarzenie


 

14 listopada (poniedziałek)

Założenie firmy to nie tylko formalności i luźne plany. To nieodparte dążenie w jednym, wyznaczonym kierunku. To wyraźny cel, który niczym kurs dla statku, prowadzi do miejsca docelowego. Czym jest jednak statek bez swojego kapitana? Kim są ludzie bez ich lidera? Lider to nie tylko osoba zarządzająca innymi, ale też protoplasta, wizjoner, inicjator różnych inicjatyw, czyli po prostu – przedsiębiorca. Podczas tego szkolenia dowiesz się, jak zbudować pozycję lidera, która pozwoli na zapoczątkowanie czegoś nowego – w tym założenie własnej firmy. Poznasz też sposób, jak wzbudzić w innych autorytet i rozpalić serca, by podążali za Tobą i pomogli zrealizować Twoją wizję.
Organizator: Szkoła Inspiracji
Termin: 14 listopada, 10:00
Miejsce: ul. Ciołkowskiego 24, Białystok
Zapisz się na wydarzenie


Warsztat obejmuje zagadnienia związane z zarządzaniem swoją karierą (jak też firmą), promujące postawę proaktywną w życiu oraz informacje na temat możliwości pozyskania dotacji na założenie działalności gospodarczej.
Organizator: Centrum Informacyjne Służb Zatrudnienia Zielona Linia
Termin: 14 listopada, 13:30 – 15:00
Miejsce: Izba Rzemieślnicza i Przedsiębiorczości (sala szkoleniowa na II piętrze) przy ul. Warszawskiej 6 w Białymstoku
Zapisz się na wydarzenie


Podczas warsztatu dowiesz się, jak pokonać strach przed założeniem firmy, usłyszysz parę case study przejścia z etatu na własne „podwórko”, czyli dowiesz się, jak to skutecznie zrobili inni. Poznasz najczęstsze formy zakładania działalności gospodarczej w Polsce, ich wady i zalety, aspekty prawne i podatkowe prowadzenia takich działalności w Polsce, a także parę błędów przedsiębiorców, żebyś Ty ich już nie popełnił.
Organizator: ZEMA, Ewa Szpakowicz
Termin: 14 listopada, 17:00
Miejsce: ul. Hetmańska 44 lok. 104, Białystok
Zapisz się na wydarzenie


 

15 listopada (wtorek)

Zapraszamy na bezpłatne warsztaty, podczas których dowiesz się czym jest przedsiębiorczość, poznasz motywy działania przedsiębiorców, co mnie motywuje, a co powstrzymuje przed założeniem własnej firmy. Zostanie przeprowadzone badanie postaw przedsiębiorczych,a także poznasz ABC zakładania własnej działalności gospodarczej.
Organizator: Biuro Karier Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku
Termin: 15 listopada, 15:00 – 18:00
Miejsce: Uniwersytet Medyczny w Białymstoku, ul. Jana Kilińskiego 1, Pałac Branickich (II piętro, Sala Senatu)
Zapisz się na wydarzenie


Już we wtorek, 15 listopada 2016 r. będziemy gościć na Wydziale Zarządzania Łukasza Muszyńskiego – wieloletniego praktyka metodyki scrum, związanego na co dzień z IT project managera, przedstawiciela firmy SoftwareHut Sp. z o.o. Łukasz opowie nam o metodyce scrum, o sprincie przy powstawaniu oprogramowania, przedstawi sekrety pracy Scrum Mastera, zdradzi sekrety software house’u oraz zachęci do podążania w kierunku IT. Jeżeli wiążesz swoją przyszłość i marzenia z programowaniem, z nowymi technologiami, podbijaniem świata IT lub zarządzaniem procesami, to spotkanie jest dla Ciebie. Musisz tam być!
Organizator: Koło Naukowe „Jesteś Zwycięzcą”
Termin: 15 listopada, 18:00
Miejsce: Wydział Zarządzania Politechniki Białostockiej, ul. O. Tarasiuka 2, Kleosin (aula 24 KB, hala Berlin)
Zapisz się na wydarzenie


 

16 listopada (środa)

Podczas warsztatów dowiesz się o źródłach finansowania działalności gospodarczej oraz poznasz jakie środki publiczne możesz uzyskać na założenie własnej firmy.
Organizator: Biuro Karier Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku
Termin: 16 listopada, 15:00 – 18:00
Miejsce: Uniwersytet Medyczny w Białymstoku, ul. Jana Kilińskiego 1, Pałac Branickich (II piętro, Sala Senatu)
Zapisz się na wydarzenie


Niezależnie od tego czym się zajmujesz zawodowo, czy jesteś programistą, księgowym, grafikiem, kierowcą a może studentem. Poznanie zasad metodologii GTD pozwoli Tobie skuteczniej i efektywnie radzić sobie z dziesiątkami różnych spraw i zadań które każdego dnia czekają na realizację, zarówno w sferze zawodowej jak i prywatnej.

 • Dowiesz się czym jest Getting Things Done (GTD).
 • Co sprawia, że GTD cieszy tak wielką popularnością?
 • Jak szybko wdrożyć GTD i z jakich narzędzi korzystać.
 • Poznasz główne zasady metody GTD.

Dzięki wprowadzeniu GTD zyskasz sporo czasu i dowiesz się:

 • Jak zapobieganie odkładaniu spraw na później?
 • Jak doprowadzać zaczęte sprawy do końca?
 • Jak lepiej zarządzać (projektami, zadaniami i zespołem)?
 • Jak lepiej i precyzyjniej się komunikować?
 • Jak określać priorytety w życiu i pracy?
 • Jak lepiej wykorzystać własny potencjał?
 • Jak utrzymać większe skupienie?
 • Jak w końcu mieć więcej czasu dla siebie 🙂
Organizator: Andrzej Niemira SEO/SEM Konsultant
Termin: 16 listopada, 18:00 – 19:00
Miejsce: Izba Rzemieślnicza i Przedsiębiorczości (sala szkoleniowa na II piętrze) przy ul. Warszawskiej 6 w Białymstoku
Zapisz się na wydarzenie


 

17 listopada (czwartek)

Podczas warsztatów dowiesz się o branży medycznej i farmaceutycznej jako szczególnym przypadku własnej działalności gospodarczej. Poznasz przez jakie sprawy formalne trzeba przebrnąć krok po kroku, a także zyskasz wiedzę jak zadać o wizerunek własnej firmy.
Organizator: Biuro Karier Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku
Termin: 17 listopada, 15:00 – 18:00
Miejsce: Uniwersytet Medyczny w Białymstoku, ul. Jana Kilińskiego 1, Pałac Branickich (II piętro, Sala Senatu)
Zapisz się na wydarzenie


Dlaczego negocjacje są tak ważne? Bo pozwalają zarobić największe pieniądze w przeliczeniu zł/h przy użyciu głowy i minimalnym wysiłku. Dlaczego warto być na takim szkoleniu? Ponieważ przeprowadzimy ćwiczenia i kazusy, których nie jesteś w stanie przeprowadzić sam ze sobą potrzebujesz do tego partnerów. Z negocjacjami jest podobnie jak z pokerem czy szachami ciężko gra się samemu ze sobą :). Kim jestem ja Marcin Sawicki ? Jestem człowiekiem z 10 letnim doświadczeniem zawodowym , który od trzech lat skutecznie prowadzi własną firmę handlową zatrudniające kilkadziesiąt osób. Autorem metodologii sprzedaży „Kałasznikow” , wieloletnim członkiem klubu Toastmasters i mówcą profesjonalnym. Prywatnie pasjonuje się grami i grywalizacją oraz kabaretem i standupem. To że jestem praktykiem z krwi i kości odróżnia mnie od trenerów teoretyków, których często spotykasz.
Uczę tego co wiem ,że działa bo sam z tego korzystam. Na szkoleniach, które prowadzę mówimy o świecie takim jaki jest bez zbędnego owijania w bawełnę. Świat to dżungla a moje szkolenia są narzędziami, które mają Ci dać w niej lepszą pozycję.
Organizator: BPO Solutions Poland – Teleshop Sp. z o.o.
Termin: 17 listopada, 16:00
Miejsce: Izbie Rzemieślnicza i Przedsiębiorczości (sala szkoleniowa na II piętrze) przy ul. Warszawskiej 6 w Białymstoku
Zapisz się na wydarzenie


 

18 listopada (piątek)

Biuro Zawodowej Promocji Studentów i Absolwentów Uniwersytetu w Białymstoku serdecznie zaprasza na warsztat „Przedsiębiorczość kreatywnym okiem”, na którym będziesz mógł spojrzeć na zakładanie własnej firmy jako rozwoju samego siebie i swojej kreatywności.
Organizator: Biuro Karier Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku
Termin: 18 listopada, 12:00
Miejsce: Biblioteka Uniwersytetu w Białymstoku, ul. M. Skłodowskiej-Curie 14
Zapisz się na wydarzenie


 

20 listopada (niedziela)

Zapraszam osoby, które zadają sobie pytanie o przyszłość zawodową i są na etapie lub przed podjęciem decyzji: Kontynuuję pracę na etacie, czy wybieram drogę przedsiębiorczości? Podczas warsztatów powiemy, jakie kryteria uwzględnić przy podejmowaniu decyzji. Jakie znaczenie w procesie podejmowania decyzji ma analiza racjonalnych powodów (za i przeciw), a jakie świadomość emocjonalnych procesów. Podczas warsztatów możesz odkryć co lub kto w Tobie jest Twoim doradcą w podejmowaniu tak ważnych decyzji.
Organizator: Beata Skowrońska
Termin: 20 listopada, 11:00 – 13:00
Miejsce: Izba Coachingu, ul. Sienkiewicza 46, Białystok
Zapisz się na wydarzenie

14 listopada (poniedziałek)

Zapraszamy na indywidualne konsultacje z doradcą zawodowym w zakresie badania predyspozycji przedsiębiorczych, wsparcia w poszukiwaniu pomysłu na własną firmę, informacji dot. możliwości pozyskiwania funduszy na założenie firmy, w tym zasad przyznawania jednorazowych środków na rozpoczęcie działalności gospodarczej w PUP.
Organizator: Powiatowy Urząd Pracy w Białymstoku Filia w Łapach
Termin: 14 listopada, 9:00
Miejsce: Powiatowy Urząd Pracy w Białymstoku Filia w Łapach, ul. Boh. Westerplatte 8
Zapisz się na wydarzenie


Zapraszamy na konsultacje lokalnych przedsiębiorców oraz pracodawców, podczas którego można dowiedzieć się o metodach wsparcia przedsiębiorczości na lokalnym rynku pracy.
Organizator: Powiatowy Urząd Pracy w Białymstoku Filia w Łapach
Termin: 14 listopada, 9:00
Miejsce: Powiatowy Urząd Pracy w Białymstoku Filia w Łapach, ul. Boh. Westerplatte 8
Zapisz się na wydarzenie


 

16 listopada (środa)

Dwudniowe warsztaty „Moja Firma” to propozycja skierowana do osób zdecydowanych na własny biznes, rozważających możliwość rozpoczęcia działalności gospodarczej lub jeszcze poszukujących właściwych dla siebie rozwiązań ukierunkowanych na wejście na rynek pracy. Celem zajęć jest wsparcie uczestników w przygotowaniu do założenia działalności gospodarczej, pomoc w podjęciu decyzji o samozatrudnieniu.Odpowiemy na najczęściej zadawane pytania takie jak: jakie cechy i umiejętności ułatwiają prowadzenie firmy? Skąd czerpać pomysły na własny biznes? Czym jest biznes plan? Gdzie i w jaki sposób ubiegać się do dofinansowanie na założenie własnej firmy? Uczestnicy będą mieli okazję przeanalizować swoje kompetencje pod kątem przedsiębiorczości, zapoznać się z procedurami związanymi z założeniem i prowadzeniem firmy.
Organizator: Powiatowy Urząd Pracy w Białymstoku Filia w Łapach
Termin: 16 listopada, 10:00
Miejsce: Powiatowy Urząd Pracy w Białymstoku Filia w Łapach, ul. Boh. Westerplatte 8
Zapisz się na wydarzenie


 

17 listopada (czwartek)

1. Możliwości pozyskania dofinansowania na rozwój działalności gospodarczej z UE – specjalista z Głównego Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich

2. Rozwój działalności gospodarczej na obszarze LGD N.A.R.E.W. – kordynator ds. wdrażania LSR objętej PROW LGD N.A.R.E.W.

Informacje i zapisy do dnia 16 listopada 2016, Ośrodek Przedsiębiorczości w Łapach, tel. 85 814 19 20, e-mail: osrodek@lapybiznes.pl

Organizator: Ośrodek Przedsiębiorczości w Łapach
Termin: 17 listopada, 11:00
Miejsce: Generała Władysława Sikorskiego 22, Łapy
Zapisz się na wydarzenie


 

18 listopada (piątek)

Zapraszamy na spotkanie informacyjne, podczas którego wyjaśnimy czym jest przedsiębiorczość, jakie są plusy i minusy własnej działalności gospodarczej, czym jest biznes plan, gdzie poszukiwać możliwości dofinansowania na rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej, omówimy też zasady przyznawania jednorazowych środków na rozpoczęcie działalności gospodarczej w PUP. Gościem spotkania będzie Dyrektor Inkubatora Przedsiębiorczości w Łapach.
Organizator: Powiatowy Urząd Pracy w Białymstoku Filia w Łapach
Termin: 18 listopada, 10:00
Miejsce: Powiatowy Urząd Pracy w Białymstoku Filia w Łapach, ul. Boh. Westerplatte 8
Zapisz się na wydarzenie

Zostań partnerem regionalnym Światowego Tygodnia Przedsiebiorczości

Partnerzy Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości to przede wszystkim społeczność, wpływająca na rozwój proaktywnych postaw. Poszukujemy kreatywnych, aktywnych  osób, a także przedstawicieli firm, którzy chcą przyczynić się do wzrostu przedsiębiorczości w województwie podlaskim. Jeśli reprezentujesz instytucje otoczenia biznesu, prowadzisz własną działalność lub organizację również zapraszamy do włączenia się do akcji.

Zorganizuj ciekawe wydarzenie, prelekcje lub debatę. Gry i konkursy? Jak najbardziej. Możliwości są nieograniczone. Im kreatywniej tym lepiej!

Podziel się swoją wiedzą oraz doświadczeniem, zainspiruj oraz współpracuj.

Dołącz do nas już dziś!
Zapisy dla partnerów trwają do 31 października 2016.

Jeśli jesteś zainteresowany lub potrzebujesz więcej informacji skontaktuj się z nami:
Paulina Urbanowicz
tydzien@warszawska6.pl
tel. + 48 690 503 639

Patroni honorowi

Patroni medialni