Poradnik przedsiębiorcy

Poradnik przedsiębiorcy to miejsce, w którym znajdziesz najważniejsze informacje dotyczące prowadzenia działalności gospodarczej w Polsce. Znajdziesz w nim tematy dotyczące zakładania, funkcjonowania oraz prowadzenia spółki z o.o. Nie zabraknie w nim praktycznej wiedzy wynikającej z naszego doświadczenia, a także ciekawych rozwiązań, które możesz wykorzystać w swoim przedsiębiorstwie. W poradniku poruszymy także zagadnienia z zakresu księgowości, podatków, rozliczeń i finansów przedsiębiorstw. Odpowiemy na najczęściej pojawiające się pytania i wyjaśnimy zawiłości prawa. Zapraszamy do lektury.

Czy wirtualne biuro jest legalne?

Jak działa wirtualne biuro? Czy rejestrując firmę w wirtualnym biurze mogę spodziewać się problemów z urzędami? Jakie są zalety korzystania z wirtualnego biura? Kto powinien rozważyć skorzystanie z takiej usługi?

Czytaj dalej

Wirtualne biuro - najczęściej zadawane pytania

Czy nie będzie problemu z urzędem skarbowym? Ile będzie trwać przygotowanie umowy wirtualnego biura? Na jaki okres zawierana jest umowa? W tym artykule znajdziesz odpowiedzi na te i podobne pytania.

Czytaj dalej

Biuro księgowe - najczęściej zadawane pytania

Jak działa księgowość online? Jakich dokumentów potrzebuje biuro księgowe, aby sprawnie rozliczyć mi miesiąc? Czy księgowy online może doradzić mi jaką formę prawną prowadzenia działalności powinienem wybrać?

Czytaj dalej

Wirtualne biuro - wady i zalety

Co zawiera się w usługach wirtualnego biura? Kto najbardziej skorzysta na wynajęciu wirtualnego biura? Jakie są najważniejsze zalety wirtualnych biur? Czy wirtualne biura są zgodne z prawem?

Czytaj dalej

Mentoring biznesowy – co to jest i dla kogo?

Na czym polega mentoring biznesowy? Komu może z niego skorzystać? Do czego przydaje się pomoc mentora? Jakie korzyści oferuje mentoring biznesowy?

Czytaj dalej

Siedziba firmy a wirtualne biuro

Czy siedziba firmy zawsze musi oznaczać miejsce wykonywania działalności? Dlaczego warto rozważyć rejestrację firmy w wirtualnym biurze, gdy decydujemy się na prowadzenie swojej działalności w domu?

Czytaj dalej

Firma zarejestrowana w mieszkaniu? Sprawdź na co się narażasz.

Rejestracja firmy w mieszkaniu wiąże się z szeregiem potecjalnych zagrożeń. Od utraty prywatności i bezpieczeństwa domu, przez straty finansowe po oszustwa i wyłudzenia.

Czytaj dalej

Telefon i internet dla firm - Co zrobić, żeby nie dać się oskubać?

Internet i telefon, stał się dla nas strategicznie ważny. Zamiast pilnować tylko najniższej ceny, warto skonstruować sobie ofertę jak najbardziej rynkową oraz dająca szansę jak najmniejszych problemów technicznych.

Czytaj dalej