Poradnik przedsiębiorcy

Wirtualne biuro - najczęściej zadawane pytania

Czy nie będzie problemu z urzędem skarbowym? Ile będzie trwać przygotowanie umowy wirtualnego biura? Na jaki okres zawierana jest umowa? W tym artykule znajdziesz odpowiedzi na te i podobne pytania.

Czy wirtualne biuro jest legalne?

Wirtualne biuro jest całkowicie legalne. Jedyną działalnością, która swoją siedzibę musi posiadać w miejscu prowadzenia działalności, jest pośrednictwo pracy. W innych przypadkach korzystanie z adresu wrtualnego biura jako siedziby firmy jest całkowicie dozwolone. Więcej na ten temat przeczytasz w naszym artykule "Czy wirtualne biuro jest legalne?".

Czy nie będzie problemu z urzędem skarbowym?

Jeżeli Ty jako przedsiębiorca będziesz przestrzegać prawa, to Urząd Skarbowy nie będzie robić problemów :) Korzystanie z wirtualnego biura jest całkowicie legalne, a urząd skarbowy jest z tą formą zaznajomiony.

Co w przypadku kontroli z urzędu?

Dla naszych klientów oferujemy salkę wynajmowaną na godziny, w której można wygodnie odbyć spotkanie zarówno z urzędnikami, jak i klientami czy kontrahentami. Dowiedz się więcej o naszej salce konferencyjnej.

Na jaki okres zawierana jest umowa wirtualnego biura?

Umowa zawierana jest na czas nieokreślony, czyli do momentu wypowiedzenia umowy przez którąkolwiek ze stron.

Jaki jest okres wypowiedzenia umowy wirtualnego biura?

Każda zawarta z nami umowa ma miesięczny okres wypowiedzenia, niezależnie od wybranego okresu rozliczeniowego. Oznacza to, że jeżeli np. 15 lipca zgłosisz nam chęć rozwiązania umowy, to umowa zakończy się w dniu 31 sierpnia.

Czy umowę podpisujemy przed, czy po założeniu spółki / jednoosobowej działalności gospodarczej?

Umowę możemy podpisać jedynie z istniejącą już firmą. Najpierw więc zakładamy spółkę lub jednoosobową działalność gospodarczą, a nastepnie podpisujemy umowę na świdaczenie usług wirualnego biura.

Ile kosztuje usługa wirtualnego biura?

Zapraszamy do zapoznania się z naszym cennikiem.

Jaka jest cena przy płatności za cały rok?

Przykładowo koszt pakietu ze skanowaniem i odsyłaniem korespondencji kurierem przy opłacie comiesięcznej wynosi 169 zł netto. Ten sam pakiet przy opłacie za rok z góry kosztuje 12 x 109 zł netto, zaś przy opłacie za dwa lata z góry 24 x 99 zł netto.

Co się stanie, jeśli założę firmę na Waszym adresie i Wam o tym nie powiem?

Dzięki sprawnie działającym monitorom bankowym i urzędowym, po około 3 dniach od rejestracji dostajemy odpowiednią korespondencję na nasz adres skierowany do konkretnej firmy. Jeżeli nie podpisaliśmy z taką firmą umowy, wówczas egzekwujemy zawartą w cenniku opłatę za bezumowną rejestrację działalności pod naszym adresem w wysokości 5000 zł netto.

Czy z racji tego, że jestem nową firmą, dostanę jakąś zniżkę?

Zniżki uznaniowe u nas nie wystepują, gdyż nie faworyzujemy jednych klientów względem innych. Rozumiemy jednak, że zawierając jakąkolwiek długoterminową realcję po raz pierwszy, możesz czuć się niepewnie, to naturalne. Dlatego wszyscy nowi klienci wykupujący pakiet na rok otrzymują 1 dodatkowy miesiąc usług za 1 zł netto, a wykupujący pakiet na 2 lata, otrzymują 3 dodatkowe miesiące usług za 1 zł netto miesięcznie.

Po jakim czasie od otrzymania korespondencji wysyłany jest skan lub informacja o liście?

Informacja o otrzymanej koresponencji wraz ze skanem przesyłana jest klientowi tego samego dnia roboczego, a w skrajnych sytuacjach do 24 godzin od otrzymania korespondencji.

Ile będzie trwać przygotowanie mojej umowy?

Po otrzymaniu wszystkich wymaganych dokumentów, czas przygotowania przez nas umowy nie przekracza 15 minut.

Czy umowę można podpisać na odległość?

Oczywiście! W Wirtualnym Biurze Warszawska 6 preferujemy podpisywanie umów na odległość. Pomożemy i przeprowadzimy Cię przez proces podpisania umowy online z wykorzystaniem cyfrowego podpisu. To prostsze niż myślisz!

Kiedy trzeba dokonać opłaty za pierwszą fakturę?

Pierwszą fakturę należy opłacić przed podpisaniem umowy. W przypadku podpisywania umowy na miejscu w naszym biurze można to zrobić w trakcie jej podpisywania.

Czy wszyscy wspólnicy muszą podpisać umowę wirtualnego biura?

Umowę podpisać musi tylu reprezentantów spółki, ilu wymagają zapisy umowy spółki - reprezentacja jednoosobowa, dwuosobowa, itd.

Jaki jest miesięczny limit skanowania korespondencji?

Nie ma miesięcznego limitu skanowania, lecz jeżeli korespondencja jest wielkości zbliżonej do tomów Encyklopedii Britannica, pozwalamy sobie zadzwonić do klienta i negocjować konieczność skanowania całej zawartości :)

Jaki bedzie adres mojego biura?

ul. Warszawska 6 lok. 32, 15-063 Białystok

Jakie urzędy są właściwe dla tego adresu?

Drugi Urząd Skarbowy w Białymstoku, ul. Plażowa 17, 15-502 Białystok
ZUS Oddział w Białymstoku, ul. Młynowa 29, 15-404 Białystok
Sąd Rejonowy w Białymstoku – XII Wydział Gospodarczy KRS, ul. Mickiewicza 103, 15-950 Białystok

ты говоришь по русски?

Наша команда знает основы русского языка, но мы постоянно изучаем и развиваем наши коммуникационные возможности, чтобы обеспечить высочайшее качество обслуживания русскоязычных клиентов.