Zakładanie spółek z o.o.

W krajach o długo działającej gospodarce rynkowej 60-80% podmiotów gospodarki narodowej stanowią podmioty o własnej osobowości prawnej (tj. spółki z o.o., spółki akcyjne, fundacje, spółdzielnie, stowarzyszenia, itp.), a jedynie 20-40% te prowadzone w formie jednoosobowej działalności gospodarczej.

W Polsce te proporcje są odwrotne, ale bardzo szybko podążają w kierunku jakie możemy zaobserwować w krajach, które rozwijały się nieprzerwanie dłużej niż ostatnie 30-35 lat.

Pomożemy Ci przejść przez proces rejestracji spółki z o.o. i dopełnimy wszelkich formalności!

Spółka z o.o. staje się coraz popularniejszą formą prowadzenia działalności. Związane to jest z licznymi zaletami oraz szerokimi możliwościami prawnymi.

Przy około 5 milionach podmiotów gospodarczych w Polsce, ponad 70% z nich (tj. prawie 3,6 miliona) stanowią jednoosobowe działalności gospodarcze (JDG). Jeszcze niedawno było to 90%.

Przez wiele lat liczba spółek z ograniczoną odpowiedzialnością wynosiła w Polsce 400-460 tysięcy. Jednak regulacje związane z Nowym Ładem, składką zdrowotną, daniną solidarnościową, a także pojawienie Polskiej Spółki Holdingowej oraz niższego podatku CIT dla małych podatników spowodowały, że aktywnych spółek z ograniczoną odpowiedzialnością jest już w Polsce ponad 700 tysięcy.

Liczba spółek w Polsce

Pierwsza spółka posiadająca własną osobowość prawną, czyli Kompania Moskiewska powstała już w XVI wieku w Londynie. Od tego czasu przez kolejne 5 wieków ta innowacja społeczna udowodniła swoją przydatność i na stałe wykuła się w doktrynach prawnych wielu państw.

Sama spółka z ograniczoną odpowiedzialnością (z ang. Limited Liability Company - LLC) jest to twór najprostszy ze wszystkich posiadających własną osobowości prawną. Jest też najbardziej popularna oraz jest dla niej dostępna największa liczba podwykonawców tj. biura rachunkowe czy kancelarie prawne. W związku z tym koszt jej obsługi jest też najniższy.

Szkoła Spółek

Aktualnie w Polsce spółkę z o.o. można założyć metodą tradycyjną u notariusza oraz przez internet za pomocą systemu S24 dostarczanego przez Ministerstwo Sprawiedliwości. Pierwszy, tradycyjny sposób rekomendowany jest, gdy zależy nam na stworzeniu mocno spersonalizowanej umowy spółki pod bardzo wyjątkowe potrzeby wspólników. Drugi, internetowy sposób jest natomiast zdecydowanie szybszy i polega na wybraniu kilku personalizacji z zamkniętego katalogu rozwiązań dostarczanego przez elektroniczny rejestr sądowy. W rezultacie pozwala na założenie spółki tanio w ciągu kilku dni.

Aby założyć spółkę przez internet niezbędne jest posiadanie kwalifikowanego podpisu elektronicznego lub Profilu Zaufanego ePUAP przez każdego ze wspólników.

Chcę samodzielnie zarejestrować spółkę z o.o. w trybie internetowym (S24)

Oferujemy mentoring i asystę online przy samodzielnym rejestrowaniu spółki w trybie internetowym (S24). W skład usługi wchodzi:

 • rozmowa mentoringowa pomagająca ustalić właściwą architekturę prawną przedsiębiorstwa, omówienie elementów prawa handlowego, cywilnego i podatkowego według planów biznesowych klienta,
 • asysta online przy wypełnianiu dokumentów i ich cyfrowym podpisywaniu,
 • monitorowanie online przetwarzania dokumentów przez KRS,
 • przygotowanie i złożenie dokumentów online do CRBR (Centralnego Rejestru Beneficjentów Rzeczywistych),
 • zarejestrowanie konta bankowego na "białej liście", gdy spółka stanie się czynnym podatnikiem VAT.
400 zł netto + koszty sądowe (350 zł)

Usługa dostępna jedynie dla klientów naszego wirtualnego biura w pakiecie "Spółka".

Chcę założyć nową spółkę z o.o. u notariusza

Oferujemy kompleksową pomoc w zakładaniu nowych spółek z o.o. W skład usługi wchodzi:

 • sporządzenie umowy spółki wraz z omówieniem instytucji prawa handlowego, cywilnego i podatkowego według życzeń i planów klienta,
 • asysta w czynnościach u notariusza,
 • przygotowanie formularzy i druków urzędowych,
 • doprowadzenie do rejestracji w KRS, Urzędzie Skarbowym, Głównym Urzędzie Statystycznym, ZUS oraz uzyskania numerów KRS, NIP i REGON,
 • przygotowanie protokołu ze zgromadzenia wspólników, uchwał o ustaleniu wynagrodzenia oraz innych - według potrzeb,
 • przygotowanie i złożenie dokumentów online do CRBR (Centralnego Rejestru Beneficjentów Rzeczywistych),
 • zarejestrowanie konta bankowego na "białej liście", gdy spółka stanie się czynnym podatnikiem VAT.
999 zł netto + koszty sądowe (650 zł) i notarialne (350 zł)

Dlaczego warto skorzystać z naszej oferty?

 • Świadczymy profesjonalną pomoc w zakładaniu spółek z o.o. co potwierdzają setki pozytywnych opinii na nasz temat (np. w Google).
 • Cała rejestracja spółki odbędzie się bez wychodzenia z domu.
 • Posiadamy ponad 12 lat doświadczenia w zakładaniu i prowadzeniu spółek. Prowadziliśmy około 2000 klientów i pomagaliśmy przy setkach zarejestrowanych podmiotów.

Chcesz założyć spółkę? Masz pytania?

Możesz też skorzystać z poniższego formularza!