Firma zarejestrowana w mieszkaniu? Sprawdź na co się narażasz.

Rejestracja firmy w mieszkaniu wiąże się z szeregiem potecjalnych zagrożeń. Od utraty prywatności i bezpieczeństwa domu, przez straty finansowe po oszustwa i wyłudzenia. Zobacz na co narażasz się publikując swój adres domowy w internecie oraz dowiedz się jak uchronić się przed niebezpieczeństwami.

Adres firmy w mieszkaniu - problemy i wyzwania

Przedsiębiorcy nie mają łatwo. Comiesięczne koszty prowadzenia działalności w Polsce rosną w bardzo szybkim tempie. W dobie globalnego kryzysu ekonomicznego zauważamy także wzrost cen energii – głównie dla działalności gospodarczych. O ile osoba prywatna może liczyć na ulgi i dopłaty, o tyle przedsiębiorca musi te dodatkowe środki wygospodarować. Spółdzielnie chcą wiedzieć, kto ma zarejestrowaną działalność na swoim adresie domowym (czyli komu nie przysługują ulgi i dopłaty), stąd pojawił się obowiązek zgłaszania takich mieszkań do zarządców nieruchomości.

Ogłoszenie działalność gospodarcza spółdzielnia mieszkaniowa

Informacja spółdzielni dla osób prowadzących działalność gospodarczą

Mając firmę zarejestrowaną na swoim adresie domowym sprawiasz, że twoje mieszkanie nie jest już lokalem na cele mieszkalne, a przeznaczonym na prowadzenie działalności gospodarczej. Zabiera Ci to możliwość korzystania z ulg finansowych na prąd, gaz, ciepło, wywóz śmieci jako osoba fizyczna i znacząco zwiększa opłatę za podatek od nieruchomości.

Zwiększone koszty prowadzenia działalności to nie jedyny problem współczesnego przedsiębiorcy. Aby funkcjonować, musimy wiedzieć kto jest naszym klientem, więc i mieć dostęp do jego podstawowych danych (chociażby kontaktowych). Jesteśmy zobligowani do przestrzegania przepisów RODO. Tymczasem adres naszej działalności jest dostępny powszechnie w Internecie, na wszelkich portalach agregujących dane gospodarcze, co jest szybko indeksowane w wyszukiwarkach internetowych. Informacje zostaną na portalach internetowych na długo po zamknięciu firmy. Jako przedsiębiorcy, jesteśmy prawnie zobligowani o dbanie o bezpieczeństwo danych i prywatność naszych klientów, a sami mając upowszechniony adres domowy jako siedziba naszej działalności jesteśmy wystawieni na zagrożenia takie jak:

Utrata bezpieczeństwa w domu

Każdy może znaleźć w Internecie informację gdzie mieszkasz (w tym nieuczciwi lub niezadowoleni kontrahenci). Narażony na nieprzyjemności jesteś nie tylko Ty, ale także cała Twoja rodzina.

Oszustwa i wyłudzenia

Obecnie mamy w Polsce ogromną ilość ataków hakerskich ze wschodu. Korzystający z socjotechnik oszuści między innymi podszywają się pod firmy kurierskie, zakłady energetyczne oraz odpowiedzi na ogłoszenia drobne. Publikując swój adres domowy w Internecie narażasz się na zwiększoną ilość takich prób i wyłudzeń.

Niebezpieczeństwo podawania swojego adresu w internecie

Utrata prywatności

Ważnym elementem działań marketingowych jest wizytówka Google dla naszej działalności. Google weryfikuje adres wizytówki przesyłając list na adres prywatny, który to należy odebrać, aby taka wizytówka w sieci się pojawiła. Wówczas po wpisaniu nazwy naszej firmy do wyszukiwarki Google – w wynikach otrzymujemy powszechnie wyświetlony nasz adres domowy, nierzadko z dołączonym widokiem z Google Street View na naszą posesję.

Utrata prywatności miejsca zamieszkania

Jak uniknąć rejestrowania firmy w domu?

Wszystkie powyższe zagrożenia i problemy przedsiębiorcy są związane z jednym działaniem: zarejestrowaniem firmy na swoim adresie domowym. Czy można tego uniknąć? Oczywiście, że tak! Z pomocą przychodzi usługa Wirtualnego Biura Warszawska 6!

Wirtualne Biuro Warszawska 6 pozwala Ci zarejestrować działalność gospodarczą na adresie przeznaczonym specjalnie do tego celu! Cała korespondencja listowa przychodzi wówczas na adres Warszawska 6/32 w Białymstoku i w zależności od wybranego pakietu – możesz odebrać listy osobiście lub otrzymać skan e-mailem.

Biuro wirtualne - korzyści

Wszelkie instytucje mają w rejestrach adres wirtualnego biura, jako adres siedziby Twojej działalności. Wizytówka Google również może być ustawiona na adresie wirtualnego biura.

Przyszedł do Ciebie klient z ulicy? Nie ma problemu – powiadomimy Cię o tym i zaproponujemy salkę spotkań, byś mógł spotkać się z klientem na swoim adresie (ale nie w domu!)

Szykuje Ci się kontrola z urzędu? Spotkaj się z urzędnikiem w Wirtualnym Biurze Warszawska 6 zamiast przyjmować go na kanapie w swoim salonie.

Wirtualne Biuro Białystok

A co z oszustami i naciągaczami? Cóż, żeby mogli porozmawiać z Tobą, najpierw muszą porozmawiać z nami. Mając doświadczenie w obsłudze ponad półtora tysiąca firm przez ponad dekadę - widzieliśmy sporo, więc "łobuzom" nie tak łatwo przejść przez naszą bramkę bezpieczeństwa. Gdy zobaczymy coś niepokojącego w korespondencji – zwracamy uwagę naszym klientom, żeby wyostrzyli czujność.

Czy wirtualne biuro jest legalne?

Oczywiście, że tak, co więcej jest to coraz powszechniejsza forma rejestrowania działalności. Dodatkowo jest to działalność regulowana. Jako Wirtualne Biuro Warszawska 6 posiadamy wpis do "Rejestru działalności na rzecz spółek lub trustów” prowadzonej przez Krajową Administrację Skarbową (Izba Administracji Skarbowej) pod numerem RDST-538. Więcej o tym aspekcie przeczytasz w naszym artykule: Czy wirtualne biuro jest legalne?

Jak długo zajmie proces podpisania umowy wirtualnego biura?

Całość procesu odbywa się online, więc możesz zrobić to już teraz bez wychodzenia z domu. Podpisanie umowy trwa około 10 minut, ale wcześniej oczywiście rozmawiamy o tym, by dokładnie dowiedzieć się na czym polega Twój biznes i które z naszych rozwiązań odpowie na Twoje potrzeby.

Jak wygląda przerejestrowanie adresu siedziby firmy?

W przypadku zmiany adresu jednoosobowej działalności gospodarczej, wniosek o zmianę adresu firmy w CEIDG można złożyć na 3 sposoby: online - przez serwis Biznes.gov.pl, w urzędzie lub pocztą. Zalecamy prostą w obsłudze wersję online. Po wejściu na stronę główną Biznes.gov.pl wybierz usługę "Zmień dane w CEIDG" i zaloguj się przez Login.gov.pl wykorzystując Profil Zaufany lub E-dowód. Jako załącznik należy dodać cyfrową kopię podpisanej z nami umowy.

W przypadku spółki zarejestrowanej online w serwisie S24 – zmianę adresu siedziby należy przeprowadzić za pomocą serwisu S24. Natomiast jeżeli umowę spółki zawieraliśmy lub modyfikowaliśmy u notariusza – należy podjąć odpowiednią uchwałę. Jeśli nie zmieniamy miejscowości, a jedynie adres spółki w tej samej miejscowości, wystarczy uchwała zarządu o zmianie adresu bez konieczności wizyty u notariusza. Jeśli natomiast następuje zmiana miejscowości - uchwałę o zmianie miejscowości siedziby spółki trzeba podjąć w trybie zgromadzenia wspólników u notariusza. Na koniec takie zmiany rejestrujemy poprzez internetowy Portal Rejestrów Sądowych (PRS). Warto przypomnieć, że od 1 lipca 2022 r. sądy nie przyjmują już wniosków dot. rejestracji i zmian w spółkach w formie papierowej - wszelkie dokumenty muszą być przekazywane online przez PRS.

Sprawdź ofertę wirtualego biura

Zapraszamy do zapoznania się z cennikiem naszych usług. Jeżeli masz jakiekolwiek wątpliwości skontaktuj sie z naszym biurem telefonicznie pod numerem +48 85 873 07 70, mailowo pod adresem [email protected] lub odwiedź naszą siedzibę przy ulicy Warszawskiej 6 lok. 32 w Białymstoku. Możesz też skorzystać z poniższego formularza. Pomożemy Ci dobrać najoptymalniejszą ofertę pod Twoje potrzeby i przeprowadzimy Cię przez proces podpisania umowy.

Jeżeli trafiłeś na tę stronę z ulotki - koniecznie wyślij nam jej zdjęcie przy podpisywaniu umowy - zniżka na usługi wirtualnego biura już na Ciebie czeka!

Chcesz podpisać umowę? Masz pytania?

Zadaj pytanie korzystając z poniższego formularza!